Konnichiwa minna!!

Prosím o pozornost!!

Slyší mě všichni? Vidí mě všichni? Výborně, pokračujeme. ^^
Blog POZASTAVEN!
Darci-chan prosí svá SB, aby si ji nemazaly ze seznamu.
Pokud se někdy dostanu na internet, pokusím se Vám zanechat aspoň nějaký komentář. =)

Září 2015

Překlady

21. září 2015 v 22:11 | Darcia |  Kecy, kecy, kecy
Nyaha!

Stále jsem neumřela, ačkoli k tomu není moc daleko.
Well... Mám nyní natolik napjatý časový harmonogram, že nestíhám vůbec nic. Začala jsem sociálně žít (a dokonce v reálu!!), tudíž neustále jezdím na nějaké srazy, trávím čas s kamarády a podobně.
Nu... ale něco mi stále chybí a rozhodla jsem se, že se pustím do ambiciózního projektu - překládat asijské filmy. Samozřejmě budu vycházet z anglických titulků. Prvně to vzniklo jenom jako výpomoc pro kamarádku, ale nějak se z toho stal trochu větší projekt.

V plánu jsou:
1. Prince of Tennis
2. Wangan Midnight
3. Koikyokusei

PRINCE OF TENNIS

U mě nyní velice populární. Nejen, že plánuju cosplay na kapitána tenisového týmu Seigaku (Kunimitsu Tezuka), ale taky hodlám překládat live action. Tenhle film jsem viděla ještě předtím, než jsem vůbec začala sledovat ono anime - přiznám se, na tom filmu mě lákal akorát Hiroki Aiba (Takumi-kun 1, Delicious Gakuen, Tadashii Ouji no Tsukurikata). Ovšem nahlodalo mě to k tomu, abych se podívala na anime, čímž se spustila lavina - anime a muzikály (tzv. Tenimyu). A tady... tady vážění vzniká "curse of Tenimyu", jak jsem tento fenomén pojmenovala. Protože od této chvíle se začínají dít divné věci.

Začalo to tak, že co jsem pustila film, hrál v něm někdo, kdo si zahrál v Tenimyu (je jedno, v jaký generaci). Představitelé hlavního páru v sérii Takumi-kun (2-5, abych byla přesná), si také zahráli v Tenimyu. Uznávám, Daisuke se v roli Tezuky vyjímal a dokonce jsem uznala, že ten ksicht odněkud znám. Což se nedalo říct o Hamaovi - kdybych se nedočetla, koho hrál, rozhodně bych ho v roli Eijiho nepoznala.
Když jsem se dostala už k pátému filmu, kde hrál NĚKDO z Tenimyu, vzdala jsem to... a začala ty filmy hledat záměrně.

A tak jsem se dostala k live action Jigoku Shoujo - což vřele doporučuji. Představitelka Ai sice nebyla nic moc, zato zbylé osazení bylo dokonalé. A hlavně se tam vyskytl představitel Atobeho z Tenimyu - Kazuki Kato! A nyní... nyní se dostáváme k dalším dvou filmům.

WANGAN MIDNIGHT


Lahůdka. Skutečná třešnička na pomyslném dortu. Trochu lepší Rychle a zběsile v Japonsku. Možná znáte stejnojmenné anime. Každopádně v tomto filmu hraje Kazuki Kato a je to jeden z filmů, které jsem našla NÁHODOU (a projevila se u nich "curse of Tenimyu"). Obsazení rolí je, dle mého názoru, povedené, herecké výkony jsou vcelku přesvědčivé a nutno uznat - ty bouráky žeru. Po dlouhé době film, který opravdu stál za ten čas, co člověk strávil sledováním. Vřele doporučuju těm, co mají rádi rychlý auta a nějaký to drama.

Třetí projekt však vyvrátí všechno, co jste o mě dosud věděli. A tím je:

KOIKYOKUSEI


Jedná se o ROMANTICKÝ film. Zezačátku nic moc, opravdu jsem to trpěla jen kvůli herci... ale po pár minutách jsem změnila názor a začala jsem se bavit. Sledovat návrat, shledání a onen proces zamilovanosti... to bylo prostě hezké, sladké a jednoduše rozkošné. Ovšem, co když to začne být až moc idylické? Co se pokazí a jak při tom obstojí láska?
Přiznám se... u romantických filmů nepláču, nijak je neprožívám. Tedy... pouze do doby, než jsem viděla tohle. Brečela jsem jak želva a spotřebovala jsem asi tolik kapesníků, jako když jsem ořvala Pipa Bernadotta v Hellsing Ultimate, možná i víc.
Viděla jsem dost romantických filmů a tenhle osobně považuji za nejlepší (můj druhý oblíbený romanťák je Pod Toskánským sluncem, jen tak pro zajímavost).

Velice se těším, jak na těch překladech budu pracovat. Vložím do nich všechen možný čas a úsilí, aby byly co nejlepší a mohla je nabídnout dál, protože tyhle filmy podle mě stojí za šíření. Ačkoli o Prince of Tennis mám nyní trochu pochyby - pokud jste viděli anime, hodně věcí vám tam bude chybět. Opravdu hodně. Vlastně tam bude chybět skoro všechno! :D

See ya and wish me good luck ;)