Konnichiwa minna!!

Prosím o pozornost!!

Slyší mě všichni? Vidí mě všichni? Výborně, pokračujeme. ^^
Blog POZASTAVEN!
Darci-chan prosí svá SB, aby si ji nemazaly ze seznamu.
Pokud se někdy dostanu na internet, pokusím se Vám zanechat aspoň nějaký komentář. =)

Září 2009

Spirited away- obrázky

27. září 2009 v 19:32 | Darci
spirited_away_18.jpg image by jclairewade

Spirited Away

25. září 2009 v 21:59 | Darci
Spirited Away, známé jako Cesta do Fantazie je japonský film. Vznikl pod taktovkou Studia Ghibli a režisérem je Hayao Miyazaki. Premiéru v Japonsku měl tento film v roce 2001.

Originální název je 千と千尋の神隠し, Sen to Čihiro no kamikakuši. Tento film pojednává o desetileté Džihiro (Čihiro), která se dostává do světa fantazie, kde zažívá neuvěřitelná dobrodružství.

Jak jsem již zmínila, je to o Džihiro, která se spolu s rodiči stěhuje do nového města. Ovšem díky orientačnímu smyslu jejího otce se dostávají branou do města, které ovládá čarodějnice Jubaba. Džihiřini rodiče jsou zlákáni jídlem a stávají se z nich prasata. Džihiro se za pomoci chlapce Hakua dostává do služeb Jubaby.

Džihiro se po celou dobu příběhu snaží osvobodit rodiče a vrátit se domů.

Hudba
Závěrečnou píseň Itsumo nandodemo napsala a nazpívala Jumi Kimura a text k ní napsal Wakako Kaku. Zbytek, Anohi no kawa, napsal Joe Hisaiši.
Itsumo nandoddemo se ze začátku může zdát příšerná, až nervydrásající. Ovšem později, mnohdy až po několika poslechnutích zjistíte, že je to jako rajská hudba.
Hudba celkově nádherně podkresluje atmosféru anime a doopravdy ladí tam, kde má.

Postavy
Myslím, že popisovat jednotlivé postavy by nemělo smysl. Tak tu napíšu jen souhrn.
Postavy ve Fantazii, stejně jako v ostatních Miyazakiho filmech, nejsou pouze černobílé. Každá postava má svou dobrou i špatnou stránku. Tak třeba Jubaba: má pod palcem celé město, ale nejvíce jí záleží na jejím synovi. Haku je v lázních známý, jako Jubabin poskok, přesto je k Džihiro laskavý. Lin- žena z lázní. Zdá se být tvrdá, ale je velmi milá a potěší ji i drobnost. A Jubabin drobeček? Velmi rozmazlený, ovšem přátel se zastane v těch nejhorších situacích. A takhle bych mohla pokračovat dál a dál.

Celkově tento film hodnotím na výbornou. Osobně doporučuju skouknout. Neříkám, že to nutně musí být váš šálek čaje, ale kdo ví. Třeba se vám osudy Džihiro a jejích přátel zalíbí a budete Cestu do fantazie milovat.

S přáním příjemného sledování filmu, Darci.

spirited_away.jpg spirited away image by lovetobehated17spirited-away10.jpg Spirited Away image by m00finploof

Další várka obrázků TADY

DDR a pod.

25. září 2009 v 21:54 | Darci
clanek prevzat z devilesmile

Darci-chan měla na AF štěstí a pořídila si vlastní Dance pad a ITG. A je pevně rozhodnuta se s vámi podělit o pár zásadních informací o ITG, DDR a jiných hrách.

Tokio Babylon (pics)

25. září 2009 v 21:49 | Darci
SumeragiTwins.jpg sumeragi twins image by manga_lover_Sakura
ivoqxi4pw37su61zj4vp.jpg tokyo babylon image by manga_lover_Sakura
TB03.jpg Subaru Tokyo Babylon image by unforgivingangelSubarumyspace.png Tokyo Babylon image by Teh_Spiffsubaru.jpg TOKYO BABYLON image by animealwaysjrockTokyoBabylon3.jpg Tokyo Babylon image by LydiaDianne
Subaru_Sumeragi_Wallpaper_by_Yukizi.jpg Tokyo Babylon image by pammmx


TokyoBabylon8.jpg Tokyo Babylon image by LydiaDianneTokyoBabylon2.jpg Tokyo Babylon image by LydiaDianne
TokyoBabylon.gif Tokyo Babylon image by FurryFireFox Tohle je animačka z anime Tsubasa Chonicles, ale v tomto anime se vyskytují postavy i z jiných děl studia CLAMP, takže i postavy z anime Tokyo Babylon.
TB_6162.jpg tokyo babylon image by reinizelle2008
TokyoBabylon10.jpg Tokyo Babylon image by Michiru-photostb2.jpg lolz image by AriPreHinSuSha
tokyobabylon18.jpg tokyo babylon image by GolfCountess
TB043.jpg Music image by SkuldUranai
alltiedup.jpg Seishiro and Subaru image by unforgivingangel

Howl's moving castle

25. září 2009 v 21:44 | Darci
Howl´s moving castle
Hauru no ugoku širo (ハウルの動く城), nebo-li Zámek v oblacích (mimojiné byl vysílán na ČT1), je dalším anime z dílny studia Ghibli. První věcí, které si všimnete v tomto anime je asi ta kresba čaroděje Howla. Pokud jste viděli Cestu do Fantasie či Mononoke-hime, je vám jeho obličej mooooc povědomý. XD A proč? Bude to tím, že jeho režisérem je Miyazaki. Ten samý člověk, co spískal již zmiňované filmy.


Zámek v oblacích je ovšem velice matoucí, takže vám radím jej do vyhledávače nezadávat. Důvod je velice jednoduchý. Dalším Miyazakiho filmem je Laputa: Zámek v oblacích (Castle in the Sky), takže vás to odkáže na tento film.

Premiéra filmu byla na Benátském filmovém festivalu 5. září 2004.
A teď si říkáte, že bych mohla přejít k zajímavějším věcem, že? :D Takl tedy dobrá: perex

Soul Eater

25. září 2009 v 21:41 | Darci
Tohle anime, ne moc starého data je opravdu příšerná kravina. XD A říkám to, protože jsem ho viděla celé. :D A hodlám vám o něm něco říct.

Pokud jste u mě narazili na kladné recenze, tak dneska uděláme změnu, tahle nebude tak kladná jak by si lidi mohli myslet.

Soul Eater mě bavilo, ale aspoň 200x jsem to chtěla znechuceně vypnout a odhodit na seznam nekoukatelných nesmyslů. Ale zatím se na tom seznamu drží jen jedno anime... a SE to rozhodně není. :)

Tokio Babylon

25. září 2009 v 21:38 | Darci
Už jsem tu dávala obrázky a teď bych vám tu chtěla poreferovat o anime a manze.
Ale musím se přiznat, že pouze mangu mám přečtenou a z anime jsem viděla v Otrokovicích na festivalu pouze 1. a tušim 2. OVA. XD

Takže k manze: vydalo ji studio CLAMP a dá se říct, že se řadí mezi starší díla. Vycházela v letech 1990-1993. (více informací nějak nedokázala posbírat XD)

zbytek pod perexem