Konnichiwa minna!!

Prosím o pozornost!!

Slyší mě všichni? Vidí mě všichni? Výborně, pokračujeme. ^^
Blog POZASTAVEN!
Darci-chan prosí svá SB, aby si ji nemazaly ze seznamu.
Pokud se někdy dostanu na internet, pokusím se Vám zanechat aspoň nějaký komentář. =)

Říjen 2008

Jak jsem se dostala k D.A.T.-týmu?

14. října 2008 v 11:14 | Darci |  ´bout me
Tak na tohle se ptalo hodně lidí. Abych nemusela pořád odpovídat, vznikl tento článek.

U úplného počátku týmu jsem nebyla. Základní kámen položili Dahaka, Teochi a Aly.
Se mnou vše začalo až u Dahak na blogu. Hledala jsem obrázky k Blood+ a objevila jsem blog Kairy Keseri, známé též jako Dahaka. Ten blog se mi tak zalíbil, že jsem tam byla každý den, abych si přečetla všechny ty nádherné recenze. A pak to tam bylo! Ten článek! Hledá se překladatel!!
To bylo něco pro mě. 2 dny jsem přemýšlela, jestli to mám fakt udělat a nakonec přišlo "O takovou příležitost nezakopněš každý den". Tak jsem se Kaiře ozvala, že mám zájem. Dostala jsem kontakt na Teochiho abych se domluvila, že to myslím fak vážně! Slovo dalo slovo a dostala jsem na přeložení 1. díl Shinigami no Ballad. Překlad se setkal s úspěchem, tak jsem se tala oficiální členkou D.A.T.-týmu.
Než jsme se nadáli, bylo Shinigami za námi. Začalo se přemýšlet jaký bude další projekt. Projekty byly vybrány. Nynějšího projektu (Busou Renkin) se účastním jen okrajově (hold intr a žaludek dělají svoje).

Tak jak vidno, za všechno může Dahaka (Kaira). Té děkuji za to, že jsem se mohla seznámit s tak skvělýma lidma. Arigato!!

Diplomek

11. října 2008 v 13:18 | Darci |  Diplomy pro mě

Děkuji Ally1 za krááásný diplomek.

Obráázky!

4. října 2008 v 19:03 | Darci |  Wolf´s Rain
Blue3.jpg Blue image by Jazkinz10

Vztahy

3. října 2008 v 23:13 | Darci |  InuYasha
Inuyasha jednou sledoval Kikyo. Ta si ho všimla a začíná se objevovat pěkný problém :-). O něco později se seznámí a začnou se spolu scházet. Jednoho dne se Kikyo zmíní o tom, že by se Inuyasha mohl stát plnohodnotným člověkem díky vlivu Shikon no Tama (posvátný klenot), o němž si Inuyasha myslel, že z něj může učinit démona. InuYasha je, jak už víme, polodémon. Kikyo je do InuYashi zamilovaná a InuYasha ji také miluje. Ale pak příjde ten den, kdy InuYashu zakleje šíp vystřelený Kikyinou rukou. InuYashu to velmi raní a začně ji nenávidět. Pak upadá do dlouhého spánku. Kikyo je těžce raněná a umírá. Před smrtí poprosí svou mladší sestru Kaede, aby s ní pohřbili i Shikon. Tak se i stalo. Lesu, ve kterém je strom se zakletým InuYashou se začalo říkat InuYashův les a nikdo se tam neodvážil vkročit, až jednou......

Postavy anime

3. října 2008 v 23:12 | Darci |  InuYasha
InuYasha

inuyasha-2.jpg inuyasha image by miir3dhead24

InuYasha je psí démon- tedy vlastně polodémon. Má staršího bratra jménem Sesshomaru. V lásce se zrovna nemají.
Toužil po tom stát se úplným démonem, proto chtěl ukrást klenot, který by mu k tomu dopomohl. Ale do cesty mu přišla Kikyo- ta chránila klenot, zamilovali se a InuYasha se rozhodl použít klenot ne k tomu aby sa stal démonem, ale k tomu, aby se stal člověkem a mohl žít s Kikyo. Jenže to by tu nesměl mít Naraku, který Kikyo také miloval a InuYasha mu stál v cestě a proto poštval Kikyo proti němu, když InuYasha ukořistil klenot, Kikyo ho šípem přišpendlila ke stromu a InuYasha pod Kikyinou kletbou na stromě zůstal.
O 50 let později ho ze zskletí a dlouhého spánku probudila dívka Kagome, která byla reinkarnací Kikyo.
InuYasha zdědil po otci meč Tetsusaigu. Pokud se v případě ohrožení dostane daleko od Tetsusaigy, promění se v úplného démona. V této podobě je sice mnohem silnější, ale bohužel se neovládá. Při novém měsíci se v noci mění na člověka.
Kněžka Kaede mu nasadí náhrdelník, kterým ho Kagome částečně ovládá (osuwari- sedni).


Den bez energie

3. října 2008 v 23:01 | Darci |  Moja tvorba
V galaxii řídí chod veškerých energií ÚŘAD EN-G-Z, energetické zásobování. Tento úřad dodává energii všem tělesům v galaxii. Na zasedání Velké rady 13. dne 18. měsíce 15. roku éry Velké žehličky se členové rozhodli vyzkoušet, co by se stalo, kdyby na Zemi na 1 den zastavili dodávky energie.

Full Moon wo Sagashite

3. října 2008 v 23:00 | Darci |  Full Moon wo sagashite, Kamikaze Kaitou Jeanne
Full Moon je manga i anime. Já se teď pokusím nastínit mangu, protože jsem od anime viděla jen kousek 1. dílu, navícto v angličtině (obrázky jsou však z anime, páč mangy se blbě sháněj).
Tato manga spatřila světlo světa díky Tanemura Arina. Manga je to docela snadná na pochopení, ale neznamená to, že je nějak odfláknutá. Má krásný příběh, hezkou kresbu a hlavně! hezky vyvedené postavy.
Obrázek “http://static.dailymotion.com/dyn/preview/320x240/5646035.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Tyto 2 postavy Shinigami mají zřejmě nejvíce potíží se zvládnutím 12-ti leté Mitsuki, jejímž snem je stát se zpěvačkou.
Mitsuki žije s babičkou, která nemá ráda hudbu a zakazuje Mitsuki zpívat. Ale také má proto své důvody. Navíc, Mitsuki má v krku nádor, kvůli kterému nemůže zpívat. Její doktor navrhuje operaci, ale nenutí ji do ní. Po této operaci, kdy by ji zbavili nádoru, by jí zbavili možnosti zpívat. Ona je však pevně rozhodnuta zpívat dál, zákaz, nezákaz. Přihlásila se do pěvecké soutěže, která by jí dala možnost ukázat co v ní je. Bohužel jí to překazí babička, jež ji zamkne v jejím malém domečku. Mitsuki je bezradná a vzpomíná na svého kamaráda Eichiho. Najednou se otevře stěna a do jejího pokoje se "nahrnou" Takuto a Meroko. Mitsuki využívá toho, že se ti 2 hádají a bránou ve zdi utíká na soutěž. Soutěž nakonec díky Takutovi se stává 16-ti letou , vyhrává a dostává možnost zpívat. Začíná vystupovat jako Full Moon.
Shinigami:
a) Takuto:
Kdysi zpěvák skupiny, později nastoupil na sólovou dráhu. Bohužel měl v krku stejný nádor, jako Mitsuki. Jeho přítel, doktor, dříve člen ve stejné skupině mu jej chirurgicky odstranil i přes Takutovy námitky a zjevný odpor. Když Takuto zjistil, že nemůže po operaci zpívat, spáchal sebevraždu. Stal se Shinigami. Jeho první práce nedopadla dobře, přesto byl vyslán za Mitsuki.
b) Meroko:
Dříve byla nejlepší kamarádkou babičky Mitsuki. Kvůli klukovi se pohádaly a Meroko spáchala sebevraždu, přesto v duchu doufala, že se objeví její kamarádka a zachrání ji. Ale nestalo se. Jako Shinigami měla již jednoho partnera, do kterého se zamilovala. Nyní pracuje s Takutem a toho miluje také. Ale! Vždycky se nějaké nejde, že?


Osudy všech se vzájemně propletou, někteří navazují nová přátelství, jiní nacházejí stará. Mitsuki se nám zamiluje a vše má šťastný konec. A jestli je vážně šťastný? To si přečtěte sami.
P.S.: Celou tuto mangu najdete na mangacesky.

Shinigami no Ballad

3. října 2008 v 22:58 | Darci |  Anime přkládané D.A.T.-týmem
Shinigami no Ballad, čili Balada Shinigami je 6-ti dílné anime na kterém pracuje D.A.T-tým. Již je přeloženo 5 dílů.

Toto anime se skládá ze 6-ti na sebe navzájem nenavazujících dílů. Vypráví příběh bílé Shinigami Momo.
Shinigami= bůh smrti.

Balada má jednoduchý příběh, hezkou kresbu a snadno pochopitelný děj- teda, pokud nestrávíte půl dne nad překladem jednoho dílu.
Shinigami #A-100100, nám známá jako Momo (broskev), má bílé šaty, velkou kosu a věrného společníka. Tím je černý kocourek Daniel- ten má dobré hlášky.

Hudba u Shinigami je pomalejšího rázu.

Více informací o Shinigami no Ballad získáte na našem překladatelském webu.

Toto je mírný a smutný příběh bíle Shinigami.

Wolf s Rain

3. října 2008 v 22:57 | Darci |  Wolf´s Rain
Tohle anime je o skupince vlků, kteří se snaží dostat do Ráje. Pomyslným vůdcem je vlk Kiba, nezvyklý na městský život, hledající cestu do Ráje. Zraněn se dostává do města, kde potkává vůdce loupežného gangu. Muž se jmenuje Tsume. Tsume je také vlk, ale aby si uchránil kůži, má lidskou podobu. Kiba se díky lovci vlků dostává do institutu, kde se zkoumají vlastnosti dívky Chezy, která má vlčí krev (podle toho co jsem pochopila). Kiba ji cítí. Ví, že Cheza mu může otevřít cestu. Z klece, do které byl uzavřen ho dostává další vlk, Hige. Společně odcházejí. Jinde ve městě se svým osudem bojuje mladý Toboe. Z ohrožení, které představuje mladá vyděšená dívka, Toboa vytahuje Tsume. Kiba se mezitím vrací pro Chezu. Hige, i přes svůj počáteční odpor, jej následuje. Jenže Chezu unese lord Darcia III.
Kiba, Hige, Tsume a Toboe se dávají dohromady a utíkají z města. Neustále je pronásledují únava, hlad a žízeň (nemluvě o lovci vlků). Hige, Tsume a Toboe, zvyklí na to, že najdou vždycky něco v odpadcích pokud to je nutné se musí vypořádat s tím, že po cestě žádná popelnice nebude. Kiba je rozhodnut najít Měsíční květinu - Chezu. Tu se také vydává hledat profesorka z již zmiňovaného institutu, Cher.
Příběj je velmi krásný a také velmi smutný.

Charaktery postav jsou pěkně propracované, grafika velmi pěkná. Podkreslující hudba příběh doplňuje. Opening Stray je živější a snadno zapamatovatelný. Ending Gravity je zato pomalejší, ale to mu na kráse snad jen přidává.

Opravdu doporučuji toto anime skouknout aspoň jednou.

Boys next door

3. října 2008 v 22:53 | Darci |  Shonen ai a Yaoi
Tak, Boys next door je manga, čili japonský druh komixu. Pro neznalce, čte se z prava do leva-čili opačně než to na co jsme zvyklí a začíná se zezadu.

Je to one-volumovka, takže se u toho moc nenačtete. Délka celé série má rozsah na 3 díly. Na mangacesky.wz.cz ji seženete celou.

Příběh vyšel z pera Kaori Yuki.

Tato manga pojednává o vztahu učitele se 14-letým prostitutem (komu se to nelíbí, ať radši ani nečte dál).

Ve Los Angeles řádí vrah prostitutů, zvaný Slepec (zavazuje svým obětem oči). Je jím 27-letý učitel základní školy jménem Adrian Clay. Bohužel ho jednou nachytá prostitut Lawrence. Adrian chce napřed Lawra zabít, ale začne se mezi nimi vyvíjet vztah, který nemohl skončit dobře.
Lawr má problém, chce přestat s tím co dělá a poprosí o pomoc člověka mu nejbližšího, Adriena. Lawr najednou zmizí a Adrian je z toho zničený. Když příjde domů, narazí na Lawra, jenže.......

Pokud vás to zaujalo a chtěli byste vědět, jak tento příběh dopadne, přečtěte si tuto mangu s nádhernou kresbou.

Boys next door je v některých částech poněkud chaotičtější, takže vám na poprvé může utéct smysl, proto je lepší si to pročíst znovu.

Jinak ovšem tuto mangu osobně doporučuji.


Nevím kde, ale viděla jsem nápis, že tato manga je vhodná až od 18 let, ale kdo by na to bral ohledy... co?


Slohovka - moje hračka - pro 6. třídu

3. října 2008 v 22:48 | Darci |  Moja tvorba
OSNOVA:
1. Můj plyšák
2. Její popis
3. Proč tahle

Vybrala jsem si malého plyšového buldočka. Jmenuje se Sleepy. Je velice roztomilý a dostala jsem ho od táty na narozeniny.
Sleepy je vysoký 16 centimetrů, má kulatá hnědá očka, droboučký černý čumáček a moudře vypadající záhyby na kůži. Vypadá jako doopravdický buldoček. Jeho ouška jsou drobná, béžově zabarvené s tmavě hnědým vnitřkem. Čelo je zbrázděno velmi moudrými vráskami také béžové barvy. Hlava je v souladu s tělem úměrně velká. Čumáček je bílý, krk, hruď a bříško také. Zbytek tělíčka je nádherně propracovaný, béžově zbarvený s tmavšími odlesky. Pacičky jsou drobné, kulaté, krátké a jsou čtyři.
Ocásek má Sleepy krátký a mírně zahnutý nahoru. Ocásek také nese béžovou barvu. Na krku má vlastnoručně vyrobený obojek. Vyrobila jsem ho z devíti provázků. Ze žlutých, červených a modrých provázků, 40 centimetrů dlouhých. Vždy jsem vzala tři provázky různých barev, spletla jsem je do copánků, tyto tři vzniklé copánky jsem zase spletla do jednoho velkého copánku. Na oba konce jsem přišila přezky černé barvy. Z víčka od piva jsem mu udělala psí známku. Mámě se moc nelíbilo, že jsem použila pivní zátku a ne něco jiného. Jenže nic jiného nebylo po ruce.
Sleepyho jsem si vybrala proto, že jo to můj kamarád a dokáže uchovat jakákoliv tajemství co mu svěřím. S tím obojkem jsem si dala hodně práce a jemu moc sluší. Věřím, že jsem si vybrala dobře.


Zážitky z Kociánky XD

3. října 2008 v 22:29 | Darci |  ´bout me
7.-8. února, což byl čtvrtek a pátek jsem byla na Kociánce na lyžích. Sešla se tam docela dobrá parta. Mamčini známí s děckama= Mirek, Milan, Tomáš, malá Nikola, pak já, mamka, ufon Martin, Sára. Hned po příjezdu jsme měly jít se Sárou lyžovat. Tož, kousek sem sjela, pak jsem spadla. Zvedla jsem se, kousíček jsem popojela a zase jsem spadla. Takhle jsem sjela půlku kopce, pak jsem se na to vybodla, zula lyže a sešla zbytek kopce pěšky. Až do večera jsem byla zavřená nahoře s Harrym Potterem 7. Jelikož už večer bylo na čtení špatné světlo, slezla jsem dolů. Mirek se zrovna vrátil z nemocnice. Frajer si pochroumal koleno, tak mu ho museli zašívat. Kluci mě vytáhli ven na večerní koulovačku. Málem mě překecali i na jízdu smrti na jejich vylepšených saních s ruční brzdou, která se jim pak urvala. Srandy kopec. Po večeři se ještě hrála dáma a pak šupito presto do postele.
V pátek jsme se nasnídali a pádili jsme jna svah. Páč mě bolely z lyžáků nohy, byla jsem nucena jet se dvěma přezkama rozepnutýma. Naštěstí je tam mírnej svah. Těsně před obědem přijely děcka s lyžákem, takže jsme museli svah opustit. Po obědě jsme sháněli věci, které jsme si už měli tačít balit. Tomáš jako blázen hledal nabíječku a Mirek mobil. Mirkův mobil se našel venku ve sněhu (nějakým záhadným způsobem přežil bez úhony). Já, Sára a Mirek jsme kecali a strašně se smáli vždycky, když Tomáš vtrhnul do pokoje a zeptal se "Neviděli jste moji nabíječku? Vím že tady byla!", hned nato letěl k oknu, otevřel ho, podíval se ven, zase okno zavřel a prohlásil "Zase tam není." Sára z toho měla svátek. Potom dokonce začal nahánět kočku se slovy, že ona určitě něco ví. Lyžák odjel, tak jsme šli ještě lyžovat. Tomáš prohlásil, že uspořádáme koulovačku na lyžích.
Jak jsme se začali rozjíždět domů, Tomáš se ještě ptal, jestli jsme nenašli nabíječku. O pár dní později mi mamka sdělila, že Tomáš si nabíječku sbalil do batohu, takže ji doma při vybalování objevil.